facebook

Odżywianie

Możliwości » Odżywianie

Ciało składa się z trylionów komórek, które potrzebują optymalnego odżywienia. Dzisiejsza dieta jest tak przetworzona i sztuczna, że nie zapewnia odpowiedniej podaży substancji odżywczych. Żeby zapewnić organizmowi zdrowie i witalność musimy zadbać o efektywne trawienie, wchłanianie substancji odżywczych, prawidłowy transport do komórek, a finalnie prawidłowe PH błony komórkowej, by witaminy i minerały mogły wniknąć do wnętrza komórki.

Alfa Aktiv zapewnia wchłanianie zawartych w nim minerałów i witamin na poziomie powyżej 93%. To co, go wyróżnia to fakt, że składa się w 100% z naturalnych składników.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego przyjmowanie nieorganicznych form witamin i minerałów (tlenków, węglanów) nie przynosi spodziewanych korzyści. Nie zdajemy sobie sprawy, że organizm „nie wie”, co zrobić z tak niekompletnymi formami, a dodatkowo blokują one wchłanianie innym naturalny formom.

Odżywianie komórkowe pozwala na:

  • regulację ciśnienia krwi oraz poprawę krążenia w naczyniach krwionośnych
  • redukcję złego cholesterolu
  • obniżenie poziomu cukru we krwi
  • złagodzenie dolegliwości żołądkowych, wyeliminowanie nadkwasoty, gojenie się uszkodzeń śluzówki układu pokarmowego, wrzodów
  • utratę wagi, bez odwodnienia organizmu i osłabienia sił witalnych
  • dotlenie i nawodnienie komórek
  • redukcję cellulitu


Jakie są skutki niedożywienia organizmu na poziomie komórkowym?

FAZA 1


Metabolizm zwalnia, oszczędza energię. Towarzyszy Ci poczucie zmęczenia i rozdrażnienia.

FAZA 2:


W wyniku zwolnionego metabolizmu zaczyna odkładać się więcej tłuszczu, pojawia się cellulit, organizm gromadzi wodę. W ten sposób zabezpiecza się przed możliwą głodówką i robi zapasy.

FAZA 3:


Zaburzone łaknienie. Organizm próbuje zaspokoić niedobory mikroelementów. Pojawiają się „zachcianki” na różne rzeczy np. słodycze, smażone mięso

Ciało cierpi z powodu niedoboru składników odżywczych. W efekcie tego następuje masywny ubytek mięśni. Często pojawia się efekt jo-jo.

Finalnie organizm znajduje się w jeszcze gorszej kondycji niż na początku. Odbija się to na zdrowiu, ponieważ komórki się nie regenerują, są zakwaszone, tracą zdolność sprawnej wymiany tlenowej.